victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x.
To go on a summer trip, Eric borrows $800. He makes no payments until the end of 4 years, when he pays off the entire loan. The lender charges simple interest a
Given that y1(t)=cos(t) is a solution to y''-y'y=sin(t) and y2(t)=1/3e²t is a solution to y''-y'y=e²t. What is the general solution to the differential equation
If m = rxf, then what will be the value of m*r? A) r²x B) rf C) r²xf D) m
what is the equivalent ratio in the simplest terms for 16:8
The table shows your test results for math class. What test score do you need on the last exam to earn 90% of the total points? Test score percent answer needed
In the figure below, ollg. Find the values of x and y. Y DO g (4y + 10) O 82°
Which of the following are examples of a firm experiencing positive technology change?a. A firm is able to cut each workers wage rate by 10% and still produce t
-2=7(q+ 2) +3(2q -1) Solve for q
What is one geographical feature found in northwestern Utah?