amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Describe telemachus' conduct toward the visitor mentes (athena in disguise). what does he hope to learn from mentes? why is athena pleased with telemachus' acti
is the square root of 36/6 rational
To burn 1 molecule of C5H12 to form CO2 and H2O (complete combustion), how many molecules of O2 are required?
what role does budget play in planning?
Why is the House Rules Committee so powerful?It decides what bills will be considered by the full House
0.00000000007461 to scientific notation
How do I solve this
I'm on the LAST Question if i mess up, im done. Please Help and you'll be awarded 20 points
I would like to know what is the value of z
An architect designs rectangular flower garden such that the width is exactly 2/3 of the length. of 290 ft of antique picket fencing are to be used to enclose t