faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

1)! (b) Complete the table of values for y = 3x + 1. Please help ❤️
Early in the year, an investor purchased 100 shares of KAP common stock at a price of $60 per share. Just prior to the end of the year, after receiving three qu
For what two reasons were the Spanish interested in the Aztecs.
for the figure shown below, find the value of the variable and the measure of the angles. x is measure angle Pmeasure angle Qmeasure angle R​
Organizational climate is based on the perceptions of the people in an organization. False True
The most conservative estimate of behavior is provided by the discontinuous data collection method known as
What is 843,623 rounded to the nearest hundred thousand
write any two rules of hockey​
If the marginal benefit of one more unit of a public good is $500 for Sam and $800 for Alex, the social benefit of one more unit of a public good is:
A pizza buffet has prepared 18 pizzas to place on the line at the beginning of lunch at 11:00 a.M. The equation y 14x + 18 can be used to describe the total num