jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the number of oxygen atoms in 2.00 moles of Mn2O7
How many representatives are there in the House of Representatives?
This watery vacation spot is considered part of both California and Nevada. Name this lake
In 1803, the United States bought Louisiana Territory from France. The deal, known as the Louisiana Purchase, doubled the size of the U.S. and opened a new fro
The 15th Amendment, which granted African Americans the right to vote, was passed on which date?
United States lawyer and politician who advocated free silver and prosecuted John Scopes (1925) for teaching evolution in a Tennessee high school
What historical event do Americans celebrate on the Fourth of July? 1.Official signing of the Declaration of Independence 2.George Washington's birthday 3.The f
Which two U.S. presidents were impeached?
Snap, crackle, pop! Name the cereal capital of the world: a. Kellogg, Minn. b. Battle Creek, Michigan c. General Mills, Idaho
What is the source of the following phrase: “Government of the people, by the people, for the people”?