orneilramnarayanjr orneilramnarayanjr
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 cartons WHOEVER ANSWERS FIRST IS BRAINLIEST​

Respuesta :

abarnes39
abarnes39 abarnes39
  • 06-12-2021

Answer:1.99*14= 27.86 Monies

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Two pounds of peaches cost $4.20. How much will five pounds cost?
(07.05 MC) An equation is shown below: 4x + 2(x – 3) = 4x + 2x – 11 Part A: Solve the equation and write the number of solutions. Show all the steps. (6 points)
I need help with a homework assignment: Write each series in summation notation beginning with k = 1. 1/2 + 2/3 + 3/4 + 4/5 + 5/6 −11 + 12 − 13 + 14 − 15 + 16 9
Why does the chief justice - not the president of the senate - preside over the impeachment trial of a president?
What agreement by the United States Japan Great Britain and France in 1920 promised that each nation would respect each other's possessions in the Pacific and t
Find the prime factors of each of the following numbers. a. 25 b. 38 c. 36 d. 285 e. 650 f. 1,740
where do you see yourself in five years?
Which is the equation of the trend line that can be generated by using the data from year 1 and 5?
How many bushels of wheat or whole sellers willing to buy at $18 per bushel? 18 26 38 42 52
Kris wanted to understand whether studentstudents at her school were in favor of an extended school day. She surveyed some students and displayed the results in