madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Match the effects with the result they have. silky blur grainy BMW effect soft focus zoom effect blur
(Compound Amount and Compound Interest) Compute for compound amount and interest 1. P20,520 for 3 years and 3 months at 9% compounded quarterly 2. P25,750,25 fo
Which is an action is an example of periodization?
what is the mathematical relationship between the independent and dependent variables
HELP subtract -4/5 - 2/3 A -22/15 B -3/4 C -2/5 D 8/15
quarter past 11 Go Math? Lesson 7.10
Answer the following questions based on the image below, the Unit material, and your own understanding. Place a checkmark next to each true statement:
log1000=3 converted to exponential form​
Which type of external structure would most help an animal to camouflage? A fur B strong legs C keen eyes D wings
solve pls brainliest