nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

what is 0.4(5+2x)-0.5=3(0.3x+0.7) I've solved this but I'm not sure I got the right answer
bacteria are important components of an ecosystem because they?
MC)Which action did President Andrew Johnson take as part of his strategy for Reconstruction? He withdrew federal troops from the South. He increased the p
what is the scientific notation 3700 and show the work
What British philosopher was associated with the Natural Rights?
can someone please help me find this answer
The Middle Kingdom of Assyria was located in an. Area known as
-3 1/2 ÷ 2/15 Please include steps☺
in this article, gary lautens uses satire to make a point about hockey. what is the author’s real message?
What are the two most important roles of members of congress? There are two correct answers A. To legislate B. To follow their party leadership C. To represen