ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

2(n-3)=4n+1 this sucks not knowing the answer
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies neither inequalities
Consider the following system of equations. y = 2x - 2 y - 2x = 5 What can you conclude about the system of equations? The system of equations is inconsistent.
A construction contractor is purchasing granite tiles for a new kitchen floor. Each tile costs $5 and he wants to spend less than $1,500. The size of each tile
. What are three factors that could contribute to a source not being credible?
A 1700 kg 2006 Mustang GT can accelerate from rest to 100 km/h in a time of 5.0 s.  Determine the net amount of work that must be done on the car to cause this
At the school carnival, Carmen sold 3 times as many hot dogs as Shawn. The two of them sold 152 hot dogs altogether. How many hot dogs did Carmen sell? 51382111
At the school carnival, Carmen sold 3 times as many hot dogs as Shawn. The two of them sold 152 hot dogs altogether. How many hot dogs did Carmen sell? 51382111
factoring 12m^2n^2-8mn+1=
How many eights are there in 6 1/2