goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

please help me, or just tell me what laws they are (Boyle's law, Charles Law, Avogadro's Law, Ideal Gas Law, or Combined Gas Law) please thank you!
Remplacez les expressions en gras par un terme plus expressif : béant - égaré-abject-ruisselant de - une éternité – interdit -diablement - grotesque - extravag
What liquid measurement comes after a US liquid gallon?.
Use the distributive property to write an equivalent expression. 6(f+2)
write an essay explaning how support from others can help acheive success
Shelby’s total closed-end credit for her car (including all interest) cost $9,478. 58. The table shows the schedule of her payments for the first 4 years. A 4-c
what happens when Thumbelina goes to see the sun for the last time?
HELPP ALGEBRAA QUESTION
Sodium metal reacts with aqueous magnesium sulfate to form sodium sulfate solution and magnesium metal
How are frequency and period related in simple harmonic motion?.