kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Graph the points A (-2,2) and B(1-2)
What is the main responsibility of the House Ways and Means Committee? A) considering relationships with foreign countries B) deciding which committees will con
How to calculate the volume of a sphere where the surface area is measured. How to calculate the end correction.
Read the poem "I Hear America Singing" by Walt Whitman I hear America singing, the varied carols I hear, Those of mechanics-each one singing his, as it should b
Question 8(Multiple Choice Worth 3 points) (04.04 MC) Given the directrix of y = 4 and focus of (0, 2), which is the equation of the parabola? y = one fourthx2
What is negative one / 3 plus the √10
ugh. i need around a 3 min speech about how bluetooth works.
QUICK : George Washington first gained wide admiration by colonists for: O A. His surrender to France of a key fort. ) B. His efforts to negotiate with the Fran
A fireman standing on a 15 m high ladder operates a water hose with a round nozzle of diameter 1.99 inch. The lower end of the hose (15 m below the nozzle) is c
Based from this picture I need to know the answers , which ones go into what