shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?

Respuesta :

TissuePaper TissuePaper
  • 04-03-2022

3.75 / .75 = 5 ounces of cheese

Answer Link

Otras preguntas

A salesperson earns a commission of $315 for selling $2100 in merchandise. find the commission rate. write your answer as a percentage. (will mark brainliest)
Find the area of the kite​
Help me out pls, 20 points!
Fine the midpoint of the line segment with the endpoints A and B. A(8,10); B(6,4)
blog about school 3-4 sentences​
Find the distance between the points (-6,4)and (1,4)
Is it easier to ask someone out through text or person because if you did it through person it would be harder for them to say no right?
What is the setting's role in helping to establish characterization in a story? A. It shows past events that happened in the story's location. B. It shows the a
difference of parallel structure and faulty parallel structure​
In the poem freedom by langston Hughes what was the authors pov? What does the poem express about the perspectives of freedom and protest?