laurahal laurahal
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

Donna bought 5 bags of dog treats for 12.55. What is the cost per bag

Respuesta :

ekt3208
ekt3208 ekt3208
  • 01-04-2022

Answer:

$2.51

Step-by-step explanation:

12.55/5= 2.51

a bag of dog treats is 2.51 per bag

Answer Link

Otras preguntas

1. The French Revolution resulted in
Energy absorbed at ground level is transferred back to the atmosphere and then to space via longwave radiation, convection, and latent heat exchange. True False
Why are neutrons so damaging to tissue?
12. A useful tool illustrating the relationships among igneous, sedimentary, and metamorphis rocks is called the A. water cycle B. plate tectonic cycle C. relat
14) What is the Coriolis force and what impact does it have on wind?
two substances that a green plant must obtain from its environment to carry on photosynthesis
an 8- pack of erasers cost $5.36. what is the unit price?
How many gallons of orange juice worth $1.70 per gallon should be mixed with 100 gallons worth $2.20 per gallon to produce a mixture which will sell for $2.10 p
what are some historical geographic effects of migration?
Please help! I will mark brainliest!! Which type of location is being described when Georgia is lying north of Florida? A) Relative location B) Absolute locatio