gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP AM STUCK THIS IS DUE TONIGHT AND I NEED HELP ASAP!!! forget about the audio recording part i have that part covered!!! It’s almost lunchtime and an
Which of the following equations has infinitely many real solutions? A. 5(x − 8) = 5x − 40 B. 5x + 1 = x − 1 C. 5x + 1 = 5x − 1 D. 5(x − 8) = 5x + 40
Plz help me I’m stuck
What did Germany lead the world in by the early twentieth century? artistic innovation farming industry cellular technology
Find the area of a circle with : (vi) circumfernece = 66 cm
1. is 9 1/10 closer to 9 or 10?2. is 6 7/10 closer to 6 or 7?3. is 7 5/8 closer to 7 or 8?4. is 2 1/7 closer to 2 or 3?Help pls​
what is 2x8 and 3x5 AND
Why wasn't there any complex life living on the surface of the Earth above the water
Solve each system by substitution. y=5x-7 -3x-2y=-12 Type in your solution (x,y)
NEED THIS ANSWERED!!!