skyekwilliams123 skyekwilliams123
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

hi i need help can somebody answer this question and give an explanation

hi i need help can somebody answer this question and give an explanation class=

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

0.30

Step-by-step explanation:

Each marker costs 30 cents each (0.30$)

you have to divide the amount of money (6) by the amount of markers (20)

6 ÷ 20= 0.30

Answer Link

Otras preguntas

why is it important to be part of a team in times you fail and in times you succeed?​
_________ is the mechanical separation of a mixture based upon the sizes of the mixtures components.
Which of the following statements are true? Select all that apply
Which of the following numbers can be classified as a whole number, natural number, integer, and rational number? 0.4.
2. Given that (ab - c) + d = e Solve for a
What do you think this quote means? "Those that fail to learn from history, are doomed to repeat it." Winston Churchill
Una prueba de resistencia se realiza en un circuito de 1.54 km.¿Cuántos kilómetros recorre el corredor si da 6 vueltas? PORFAVOR AYUDA EN MENOS DE 15 MINUTOS
part 3. Use the Laws of sines. Please show work. Round to the nearest tenth.​
D 1 pts Question 7 Shania wanted to see if eating apples would help her do better on her classwork. The first day, she didn't eat any apples. On day 2, she ate
Newton's Laws of Motion and Newton's Law of Gravity explain why? a) the Earth moves around (orbits) the Sun. b) the Moon moves around Earth c) an apple from