tayleeachilinda tayleeachilinda
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

What is the next number in the sequence?



1,4,13,40,121,…

Respuesta :

hillbillydilly
hillbillydilly hillbillydilly
  • 01-02-2017
i am pretty sure 220
Answer Link

Otras preguntas

six pounds of grapefruit cost $3. What is the cost per pound?
Use the elimination method to solve the system of linear equations. 3x - 2y = -2 4x - 3y = -4
If you see trapped bubbles ,you have to tap the cover slip using a
njnnl'knjknnkjnjnlklknj
If you pay $691 each month for 6 years to buy your car, how much is the total cost of the loan on the car?
I need help, like big time TvT
pls help asap ಠ╭╮ಠ i need your help plssssss
A behavior checklist is an example of a(n): Group of answer choices rating scale. environmental assessment. classification system. performance-based assessment.
What are social perspectives.
What is 4/8 in simplest form? 1/2 2/4 1/4