sesofficalx
sesofficalx sesofficalx
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

The school store sells 24 pens for $4.80 Which is NOT a unit rate to describe this sale?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
120 pens for $24 is not a unit rate to describe this sale.
Answer Link

Otras preguntas

if £2000 is placed into a bank account that pay 3% compound interest per year how much will be in the account after 2 year
The vertices of a triangle are P(–8, 6), Q(1, –3), and R(–6, –3). Name the vertices of Ry-3(ΔPQR) see below also for layout.
Aidez-moi s'il vous plaît .. Quelque idées ou exemples et merci ❤ (Sujet 1 )
What is the relationship between the average kinetic energy of the particles of a substance and the temperature of that substance?
expand the expression -7(k-3)
what are the zeros of the fuction f(x)=x2-13x-30
a small shrimp taco has 5 shrimp. There are 3 times as many shrimp in a large taco. How many shrimp are in a large taco? Write an d solve an equation to find th
what is the difference between longest insect and shortest insect in centimeters
I missed 4 questions on this test. There are 20 questions total. What is the ratio of incorrect answers to correct answers? The correct answer is expressed in i
you sold $105 worth of tickets, but you spilled soda on the record sheet and don't know how many of each tickets you sold. students tickets cost $5 and adult ti