tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Name two things found in a plant cell that are not found in an animal cell.
Why is the enlightenment considered the turning point in world history
Who do you think snitched on Anne Frank and her family?
number 1 I need help with confused
what types of units are used to describe area?
what did anna sofia nysten do after the titanic sinking
how do you say I want a bowl of soup in spanish
A candy distributor needs to mix a 10% fat-content chocolate with a 40% fat-content chocolate to create 100 kilograms of a 16% fat-content chocolate. How many k
A pea plant is heterozygous for height (Tt). Which allele will be carried by a pollen grain produced by the plant?  A.T only  B.t only  C.T and t  D.T or t
how do you say I want a bowl of soup in spanish