ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

which of the following choices is not part of this course
PLS I NEED HELP FASTTT
While studying a newly discovered animal, a scientist observes that the animal tends to have one or two offspring at a time only once or twice per year. Which t
Is the melody in music applicable to our lives? How? Cite an example.
Why describing the America as the "New World " is not entirely accurate
What is the equation of the line that passes through point (0, -1) and is parallel to y = -2x + 3?
Self study is good or not good?why?​
A hypothesis always starts with..... Question 1 options: If then conclusion because
Julie has just gotten back from her vacation to Paris. Instructions Change tous les verbes listés au passé composé. 1. Le premier jour, nous visité la tour Eiff
Distribute: 5(x - 9)