mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

The Underground Railroad was _____________. a. an illegal abolitionists newspaper c. a railroad used by slaves to escape b. a subway system operated by African
what are the structural adaptation of whales and dolphins (compare them please)
Suppose Saron has 7 Birr to be spent on two goods: banana and bread. The unit price of banana is 1 Birr and the unit price of a loaf of bread is 4 Birr. The tot
Find the value of x. A.124 B.57 C.72 D.90
During Reconstruction, the passage of the Thirteenth Amendment
A geometric series has a common ratio of (-2) and the first term is 3. Show that the sum of the first eight positive terms of the series is 65 535.
what is plasmolysis?​
Write an equation in standard form of the line that passes through the given point and has the given slope (-8,0); m= -4 PLEASE HELP NEED DONE ASAP WILL GIVE BR
Cho X là đại lượng ngẫu nhiên có hàm mật độ dạngfx=k(x-1)(4-x) nếu x∈0;4.Tìm k, F, EX, P0
The park is 400 feet. The length of the park is 50longer than the width . what is the length of the park