Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

how do you solve x+3/5-3x/10=7
How is the activity of a riboswitch controlled? metabolite binding can change its structure?
Total institutions, such as boot camps, prisons, and some mental hospitals, are examples of
What was the main goal of the friars
When faced with leaked sensitive data what should you do
Write the verbal phrase as an algebraic expression/equation: a number m cubed
What do critics say about the effectiveness of hypnotism when used to control smoking?
The morgan company, a small furniture manufacturer, divides its organization into marketing, human resources, accounting, and production departments. this is an
Whatever the quality improvement approach, what key concept(s) is/are common between each approach?
Ow is the constant max_length declared inside a method with the value of 99.98?