ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Beer is less intoxicating than other types of alcohol. A. True B. False
Can anybody give me general information about the African straw-colored fruit bat?
some questions to ask to find history of our village​
If someone felt that they were not qualified to join a choir, how do you encourage them to join?
Mike wants to pull as much juice as possible in his cup.His cup is 10.2 inches tall and has a 2.6 inch radius. How much juice can mike pour in his cup
Americans bought Liberty bonds during World War I to help - U.S. manufacturers build warships and airplanes. - families make up for wages lost when their men we
How do I write a question using est- ce que using these sentences. Où nagent- elles? Quand almon- nous au café? Danse-t-il aux boîtes de nuit?
What is your shoe size? Statistical Non-statistical
Find the measure of arc DHG
Find the value of x and y that will make each quadrilateral a parallelogram.​