soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

f f(x) = 2x2 and g(x) = 3x, what is (g o f)(x) a. 6x2 b. 9x2 c. 18x2 d. 8x4
which type of gas is filled in lays pack and why?
What are the operation sines that make this statement correct? 3_5_7_18_3=14
I just need the equation on how to do it. I'm so lost :'( help please!!!!!!
The Commissariat established by Frederick William in Prussia became A. the overseer of the army. B. an agency of civil government. C. both a military and civil
What are the characteristics of mass culture?
Write a complete reaction of succinic acid and acetic anhydride
lara has a tin of peanuts cashews and pecans she will pick a second nut without looking. how many outcomes are there for her two picks?
which foods earthworms can digest?
How would you define psychological realism?