itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the expression -2+12-2^3/2^0•3
When banks spend (or loan) money, the money supply increases and when interest / loan payments are received, the money supply declines.. True false
What is one example of a simple asymmetrical stained glass window? (Please add picture for example)
h=-16t^2+96t+4solve by factoring​
Which of the following is INCORRECTLY matched with its secreting organ? Which of the following is INCORRECTLY matched with its secreting organ? a.TRH - hypotha
One reason for the extremely high voter turnouts and partisan fervor between the Democrats and the Republicans of the Gilded Age was ______.
Find the slope of the line between (-3,6) and (-5,9 PLEASE SHOW WORK! THANK YOU
Multiplying by number is the same as?
what is the approximate position of the aircraft of the vor receivers indicate the 320?
What is the quotient when 4x3 + 2x + 7 is divided by x + 3?