HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression g² - 6 + 6g² - 2 + h A) 7gh² - 8 B) 7g² - 8 + h C) 5g² - 8 + h D) 7g² - 8 Please explain and show work!!
Why do scientists use the international system of units (si)? (1 point) because the si is based on the metric system because the tools scientists use only measu
which of the following is an integer but not a whole number
In the game peek-a-boo, the mother initially covers the baby. then she removes the cover and registers "surprise" at the infant's reappearance. this is an examp
Let u = <7, -3>, v = <-9, 5>. Find 4u - 3v.
Which nation has a communist command economy? Cuba North Korea South Korea the United States
Can Someone Please Try To Help 1.the formula for force is f-ma solve for mass 2.The Formula For Converting Fahrenheit To Celsius Is F=9/5 c+32.solve for c
8x7+4x2-11-7x4 can you explain please
The "invisible hand" a. Guarantees that resources will be allocated efficiently and that there will be equality. b. Guarantees that there will be equality but n
I NEED HELP ASAP PLEASE