H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

3 and a Half cubes of sand transported at once. How many times do vehicle travel to transport 28 sand cubes. ​
is this correct or wrong?​
Cellulose is found throughout the cell walls of plant cells. Cellulose makes cell walls rigid, which indicates that cellulose is
Whose self portrait iS seen below? a. Raphael b. Michelangelo C. Leonardo da Vinci d. Donatello
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 STAR RATING
1) A line passes through the points (-4,0) and (4, 12). Which of the following is an equation of the line?
What's the diameter of a circle with area 225π units2? A) 15 units B) 225 units C) 30 units D) 112.5 units
Name the organelle pictured.
Please help: Sampling methods like Simple random sampling, Stratified sampling etc.
Which has the thickest texture - one hundred drummers playing the same rhythm at the same time, or four drummers playing four different drum rhythms at the same