Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Not sure if that’s the right answer, help?
In the diagram of circle C, diameter AB¯¯¯¯¯¯¯¯ is perpendicular to chord MN¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ at point O. If MO=5x−7 and NO=18, what is the value of x? More help in th
PLEASE HELP!!! I will give brainliest! Explain how a snail's body plan and anatomy enables invertebrate to perform the essential functions it needs to survive.
give two examples of decomposers please help
what is the role of tropomyosin in skeletal musle
Which substances dissolve in water
Which of these best describes an advantage of mainstream media over independent media? Corporate censorship prevents public access to information. Mainstream me
In a bag of blue and yellow marbles, the ratio of blue marbles to yellow marbles is 3:5. If the bag contains 60 yellow marbles, how many blue marbles are there?
((((this is multiple choice and i raised the points but you have to pick two)))) ----which functions are correct?---- f(x)=2^4x and g(x)=2^x !!CHOOSE EXACTLY T
Daniel et Robert _________ les tableaux.