jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

What was the connection if any between Egypt geography and its achievements?
Which sentence contains an infinitive or infinitive phrase? A. Visit us next week and tell us about your trip. B. Tamar is planning to go to the zoo near her
compare and contrast the sister relationship between anna and kate
If a substance goes from the gas phase to the liquid phase, was it heated or cooled
How does the amount, or magnitude, of charge on an object affect its attraction or repulsion of another object?
what is 10 times as much as 0.1
what discoveries brought an end to the stone ages
which plural is not formed correctly/ a lamp = lamps b crutch=crutches c eaves = eaves d roof = rooves
A rectangle has a length of 10 inches and a perimeter of 48 inches. Which equation could be used to find the width of the rectangle? a. 48 = 10w b. 48 = 20 – 2w
. 7 1/5 – 6 2/5 = ? A. 1 4/5 B. 1 1/5 C. 13 3/5 D. 4/5