njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Which is an example of a secondary economic activity?
Independent Practice Find the range of the function rule y = 5x – 2 for the domain. {–5, –1, 0, 2, 10} A. {–0.6, 0.2, 0.4, 0.8, 2.4} B. {–23, –3, 2, 12, 52} C.
Please some one help I don’t understand this at all
evaluate the expression: 3^3 + 3(4 + 1/3)
Explain why non_living things are important parts of an ecosystem
Read each fragment complete the fragment and turn it into a complete sentence. 1. a long and windy road 2. attacked the castle walls 3. My two best friends. Can
What is the total resistance of the circuit shown below?
I NEED HELP ASAP I need two expressions equal to this expression: 9(6j + 8 + 1j) with work! Please help me! Best answer will get brainilest
1/5 x < 2 please help!
Please help Give points