jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

What is the largest known number called?
A study investigated about 3000 meals ordered from Chipotle restaurants using the online site Grubhub. Researchers calculated the sodium content (in milligrams
To apply for a job at the new store in the mole. is this a fragmentation sentence ​
how much is 409,000x509,000
spade realty sold lots for $23240 per hectare . what is total sales values if the lots in hectare were 2,3,4 ?
DONT delete my question or else!!! AM i a awful person??
A 40 inch board is to be cut into three pieces so that the second price is 4times as long as the first piece and the third piece is 5 times as long as the first
I need help with project
In a given country the average price of a gallon of unleaded gasoline in 1997 was $1.58 in 2010 the average price was $3.11 find and interpret the average rate
Aiko says to find the LCM, you can just multiply the two numbers. As a teacher, how do you respond?​