makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the wavelength of light produced if an electron moves from n=6 state to n=5 state of an electron in a hydrogen atom.
2. To what continents did Homo sapiens migrate from Asia?
You invest $2000 in a bank account. Find the amount of simple interest you earn in two years for an annual interest rate of 5.5%. Use the formula for simple int
If there are 32 students in the class and two teachers, how many feet are there?
How has the artist used light to create a desired affect in this piece? What do you hypothesize the source of the light to be and why?
One multicellular organism is a cube. Each of its sides is 3 cm long. Each of its cells is 1 cm. How many cells does it have? If each side doubles in length how
Need help! Will mark BRAINLIEST!!!
WILL GIVE BRAINLET !! 2/6 + - 5/12 ( show how u get the answer )
The equivalent of 3/8 inch is _____ /64 inch.
What are formed when particles in solar wind travel along lines of Earth's magnetic field and collide with gas atoms?