boi35
boi35 boi35
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is itb. Hdhdhdhdhfnd

What is itb Hdhdhdhdhfnd class=

Respuesta :

mongadonga
mongadonga mongadonga
  • 03-10-2017
All you need to do is find the rate of the cost. This means finding the cost of each liter. 
Brand A's rate is running at about $2.60 (16.99÷6.5)
Brand B's rate is running at about $1.25 (24.96÷20)

Brand B's laundry detergent costs less than Brand A's laundry detergent. Remember to vote me Brainliest if I helped you!
Answer Link

Otras preguntas

Why did immigrants tend to group together in cities?
past perfect tense: the storm STOP by early afternoon.
During an investigation, a student determines that a copper sample has a density of 8.10g/mL. What is the student's percent error if the a ccepted density for c
In how many ways can 12 one-dollar coins be shared between Josh, Frank, and Suzy if each of them receives at least 3 coins?
Madison was driving at 40 mph and went 80 miles. How long did it take madison?
Hitler intended to defeat great Britain by
When 70,000 is written as 7.0 10^{n} what is the value of n ? Can you please explain with some details?
What are the positive and negative aspects of a zoo or safari park?
How many combinations of 3 students can a teacher choose from 32 students?   A. 96
how might the history of california have been different if the gold rush had not happened