gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

3 reasons forensic investigators need good observation skills.
There are liquids of different densities together in a container. What will happen to the liquid with the lowest density? Answers: A)It will move to the bottom.
Which principle of CSR requires that a business state facts fully and accurately?
What do Muslims do during Ramadan? A. Fast B. Travel C. Donate D. Celebrate
What is the opposite of the opposite of negative nine?​
1. Find the ratio of oranges to apples if there are 2 pineapples, 4 apples, 6 bananas, and 3 oranges in a fruit bowl. a. 1 to 2 b. 2 to 4 c. 3 to 4 d. 3 to 2
Carla withdrew $320 every month for four years to help pay for college how much total money did she withdraw
Which statement correctly compares the "Analysis" and "Conclusion" sections of a lab report? Only the "Conclusion" section describes errors that occurred durin
Could an an average star become a neutron star?
Select the correct answer. Which of the following items is a NOT potential danger in your house? A. Medicine B. Nail-polish remover C. Stove D. All are potentia