blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

Mitochondria have their own DNA. What might that mean about their origin in our cells? O a Ob They are alien implants. They were individual organisms that were
when is the Paleozoic Era.
Which statement about the following equation is true
Brittany’s saving may be modeled by the equation 3(x + 5)+8=22
Which two sentences in these excerpts reflect the common theme of soildiers reluctance to talk about their war experiences
need help asap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
if someone could please help that would be great <3
If​ plants are watered, ​then​ growth height will increase.
Match Term Definition He is the best cook in town, and I love to have dinner at their place! A) Mature Writing Because he has unrivaled skills in the kitchen, t
Who would win... Son Goku or Superman?