notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

name one way in which oxygen from the air reacts slowly with another materal
8d+5e-11 for d=6 and e=-9
HELP I WILL GIVE 40 POINTS The Statue of Liberty and Emma Lazarus’s poem, “The New Colossus,” are symbols of freedom. How are the ideas expressed on the Statue
The economy of a country has shown signs of overheating, such as high inflation rates. the government decides to implement fiscal policy. which action should it
Why does air pressure decrease as altitude increases?
Waters ____ makes it excellent solvent for salts like sodium chloride as well as other substances required by cells to carry out metabolic processes
What makes gas turn into a liquid?
The symptoms for ________ may not appear until years after the initial infection. a. aids b. gonorrhea c. herpes d.genital warts
whats the variable -4(6+n)+3=36
How often is the party platform written?