nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Conjugate the verb correctly in Spanish in the PRESENT TENSE. Be sure to only write the conjugated verb. Do no
Identify the option containing a sentence fragment. A. Shawna went to the movies to reward herself for studying hard. B. Shawna went to the​ movies, so she coul
The Walden University has 47,456 students in 2010, while Kaplan university had 77,966 students. Complete the following: A. Kaplan’s enrollment was _% larger th
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Which of the following words is masculine? A. El libro B. La mochila C. La clase D. La silla
How to do this question by proving the identity?
Interpret which way Hitler violated the Treaty of Versailles? By increasing the military and taking land away from other countries By selling arms to other coun
After volunteering for an experimental study, nora is included into a group of 30-year olds. she finds that there are other groups having people both younger an
How does increasing the amount of carbon in steel affect its properties?
Increased food supplies in an ecosystem decrease competition because the competing organisms would?
determine if y=3x-2 Is a function