danteisawesome danteisawesome
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

a 10-Ib bag of cherries for $33.49 how much for per Ib

a 10Ib bag of cherries for 3349 how much for per Ib class=

Respuesta :

DivineSolar
DivineSolar DivineSolar
  • 01-12-2017
Divide 33.49 over 10 to get 3.35.

Therefore our answer is $3.35 per pound.

Hope this helps!
Answer Link
someh438 someh438
  • 01-12-2017
Approximately $3.35 per pound ;
$33.49/10
Answer Link

Otras preguntas

When you paraphrase, you are restating the way someone else expressed something in your own words. True or false
The science of food and how the body uses it in health and disease is called g
Ever since zack suffered a brain injury by falling from a ladder, his wife has continued to tell the doctor that his personality has changed. he used to be fun
How the structure of the cells relates to their function in the plant or animal
Simplify the expression (-3)3 x5 (xy)3
Epithelia are strong membranes that function to bind the body together a. True b. False
Dillon struggles with his algebra class and, in august, decides that he needs to get a tutor for the next school year. he persuades vonda to tutor him beginning
21 is less than a number
I REALLY NEED HELP!!!!Consider the following division of polynomials. (x^4+x^3+7x^2-6x+8)/ (x^2+2x+8) A) Use long division to determine the quotient of the po
Under the constitution political rights protect the freedoms of ?