23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Which unit of measure would you use to estimate the area of the state you live in?
If the hypotenuse of a right angled isosceles triangle is 7 root 2, then find the area of the circle inscribed in it.
How would you describe life in West Africa?
The process many autotrophs go through to convert solar energy into chemical energy
Kelvin temperature is directly proportional to average kinetic energy of particles. This means that, the higher the temperature of a gas sample, the __________
help me with english please
Please help 100 points if correct answer! How can you determine if an exponential equation represents exponential growth A. The initial value is negative B.
Great introduction about the affect of social media
Find the median of the set of data 34 36 30 37 40 30 42 ba37 b35 c36 d30
Which line from the story contains dialect?