courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

ljjjjjjjjjjjjjjjjjfffffffffffffffffffffffffffffffflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
Use lay terms to explain Sandor's injury and the treatment that was required.
The first month this year, you have $321 saved. At the third month this year, you have saved $363. What is your savings rate?
When a system of equations is graphed, the lines intersect at the point whether each equation could be in the system of equations.
The first month this year, you have $321 saved. At the third month this year, you have saved $363. What is your savings rate?
HELP!! DUE TODAY!! Which of the following is NOT a characteristic of all countries? A. territory B. population C. economy D. sovereignty E. government
dahilan ng kolonyalismo
which fraction is equivalent to 2/6?
How much does each person pay when 3 people share the cost of a meal costing $200? Round your answer to the nearest hundredth.
Answer this PLEASE, answer a,b,c