parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

Name each polygon, tell whether its a regular polygon or nat a regular polygon
Mr fairfax ordered 3 large pizzas for a class party. Group A ate 6/6 of the first pizza, and Group B ate 8/6 of the remaining pizza. During the party, the class
How did fear of communism affect American society during the 1950's?
Help!!!!! How many days are in a lunar year of 12 lunar months?
During the process of classical conditioning, the neutral stimulus (NS) is converted into the __________. a. conditioned stimulus b. conditioned response c. unc
The Red Power movement of the late 1960s and early 1970s received little to no attention by the U.S. government and press. a. True b. False
how do you increase 2850 by 18%
cost A=0.6489 take the inverse cosine of both sides
Make the following conversion. can someone please explain how to do this 56.32 kL = _____ L 0.056320 0.56320 5,632 56,320
find the intercepts for the graph of the equation 8x-4y=24. type an ordered pair for y and x