hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

One complete figure represents 100%. Write a percent to represent the shaded portion of each figure below.
Two numbers total 32 and have a difference of 10 what are the two numbers
When government reduces or eliminates restraints on the conduct of individuals or private institutions, this is known as
If negative 3 is the in what is the out
Which two protists are autotrophs? (A) Amoeba & Volvox (B) Paramecium & Amoeba (C) Volvox & Euglena
Who did Selim the grim defeat at the battle of chaldiran
2x-y=9,2x+y=11 what’s the answer to this question
Help pls, I’m doing a timed exam
Kwasi bought `15` postage stamps for `\$8.25`. All stamps cost the same amount. How many stamps can Kwasi purchase with $22
sarah has 8 3/4 cups of flour each batch takes 1 2/3 cups of flour which is the best answer for how many batches of sarah can make. a.3 b. 4 c.