Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
Why do my lungs hurt when I cough? Why does my throat also hurt? Detailed Answer Please !
busco trabajo de lavaplatos en restaurante cerca de mi
Melting of gold to a new earring is which change.
Part A:which statement identifies the central ideal of the text ?
How would you put this sentence in the correct order
Jennie observes her brother playing pool and has a theory that the potential energy in the pool stick is transformed into kinetic energy when he hits the ball.
A(n) ____________________ measures the resistance to current flow in a circuit.
Which graph best represents a function with a range of all real numbers greater than or equal to 3
what happens if supreme court overturned roe v wade
Which factor could increase the possibility of mutations in your offspring?