aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Identify the type of clouds
At a college 60% of the undergraduates are female. If 1680 women attend the college, how many total undergraduates attend the college?
The rules that govern the correct order and usage of the elements of a language are called the of the language:.
Find the 8th term of the geometric sequence 7,28,112
write the phrase as an expression then evaluate the expression when x=3 and y=6 expression: 1. the product of 8 and a number X 2. the quotient of
use an area model to show the product of 8x2.23 write your answer in standard form answer
Two men pull on a 31-kg box with forces 8.3 N and 6.6 N in opposite directions. Find the resultant acceleration of the box and the direction in which the box mo
Which occurs during disequilibrium? Check all that apply. Supply and demand meet. Supply is less than demand. Supply and demand set prices. Supply is greater th
which line from the most famous woman in America states a fact? a - All of them had worked with her at the front or b - it was a good thing she had learned to r
According to Einstein, why does the photoelectric effect occur?The photoelectric effect is due to the release of electrons from atoms.The photoelectric effect c