reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Bring the fraction a/a-4 to a denominator of 16-a^2
A regular pan has a length that is 4/3 the width. The total area of the pan is 432in.2. What is the width of the cake pan?
Practice using both the preterite and present tenses together by following the pattern below. Your response should include at least 5 sentences. These are my se
Solve the following inequalities and show the solution on a number line. 2x+3<3(4x+5)
Please help 20 points to whoever can give me the answers to this. The Oval Office: A Place in History Elizabeth Kibler 1. America's presidents have had to ma
when did the spanish war start
The Sahel is located on the _______ edge of the Sahara Desert. A.North B.West C.South D.East
10 POINTS!!! Help me please.
Who promotes the idea that government should place little limits on its citizens
if 3x+8=3x+8 is it one solution or no solution