vanessa8y29
vanessa8y29 vanessa8y29
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

a 2 gallon bottle of tide costs 32.16 what is the price per quart

Respuesta :

HippoMathMan
HippoMathMan HippoMathMan
  • 02-04-2018
$4.02 is the price, since one gallon is 4 quarts you multiply that by two and get 8. So you divide 32.16 by 8 and get your answer of $4.02
Answer Link

Otras preguntas

You and a fellow lifeguard are giving ventilations using a bvm. you position the mask over the victims nose and mouth. what should the other lifeguard do next
Approximately how many boxes that are 2 ft. by 2 ft. by 3.5 ft. fit inside of the back of a tractor trailer box truck whose dimensions are 28 ft. by 8 ft. by 9
What is the purpose of mixing salt with the ice in a homemade ice cream maker?
Can some one help me with this problem
2) calculate the wavelength, in nanometers, of infrared radiation that has a frequency of 9.76 x 1013 hz.
PLZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP FASTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
Write a compound inequality that the graph could represent.
Which triangles are congruent by ASA
“Can't see it,” remarked Rainsford, trying to peer through the dank tropical night that was palpable as it pressed its thick warm blackness in upon the yacht.
Which new countries were created by the peace treaties from the paris peace conference?