cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Slippery Slopes promised to arrange for a licensed California contractor to "work with" Water Slides Designs on the construction; Slippery Slopes also assured i
what kind of characteristic is used innthe key to classify the animals???​
2. Grapes, when tested with Benedict's reagent, gave brick red colour, whereas the iodine test didn't show any colour change. A. What does the test results indi
a² + b² + ab = 7 b² + c² + bc = 21 a² + c² + ac = 28 ab + bc + ac = ?
(c) Given that the average speed for the entire journey was 80 km/h, form an equation in x and solve the equation.​
What is matter ? .......................​
Sasha's bank account earns 4% simple interest. How much must she deposit in the account today if she wants it to be worth $1,000 in 5 years?
Who are some female pop art painters?
Consider the line 4x-8y= -6. What is the slope of a line perpendicular to this line? What is the slope of a line parallel to this line​
The amount of weight a truck can hold is limited to 1200 pounds. If you weigh 165 pounds and each brick weighs 3 pounds, how many bricks, b, can you haul?