envyismybffprd envyismybffprd
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

Natalie has $13.80 to buy some pencils .each pencil cost 85 cents . how many pencils can she buy. plz help me

Respuesta :

JayBear16
JayBear16 JayBear16
  • 05-06-2019

13.80÷0.85=16.2352941176

She  can  buy  16  pencils:)

Please mark brainlyest

Answer Link

Otras preguntas

Water molecules can pass into a cell, while larger molecules cannot. Which feature of a cell allows this to be true? A; semipermeable membrane B; photosynthetic
WHO WERE THE "MOUND BUILDERS OF THE Mississippi River VALLEY"?
Relationship B has a lesser rate than Relationship A. The graph represents Relationship A. Which equations could represent Relationship B? Choose all answers t
Six grape fruit cost $5.34. How much does one grape fruit cost????
A 32 oz bottle of fruit juice costs $6.72. What is the cost of the juice per ounce? $
The lowest common multiple of 45 and 66.
wat would happen if both cold air masses had the same temperature
What are these fractions in simplest form? ( when I do a / it means a "fraction bar" or " over" like 16/30 or 16 over 30, just incase any of you get confused)
Julio is given $10 in allowance money. He heads down to the store and finds two games that he can buy. In comparing the prices of these goods, Julio is using mo
Barbara's goal is to practice piano 20 minutes for every 5 minutes of lessons she takes.if she takes a 20 minute piano lesson this week,how many minutes should