frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

What was the Albany Plan of Union?
can i get help with this problem asap
30PTS EASY QUESTION Name two forms of energy associated with the particles that make up objects;
Can you write a diary account about The events of The day?
Under the Affordable Care Act, the individual mandate: A. offers all Americans health care directly from government facilities. B. requires all states to offer
Quadrilateral JKLM was dilated according to the rule DO,(x,y) to create the image quadrilateral J'K'L'M', which is shown on the graph. What are the coordinates
The founder of american odontology as a means of identification of the dead is
Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?
why did American rebel against the british
Which statement is true for all prokaryotic and eukaryotic organisms? Both types of organisms assemble proteins through transcription and translation. Both type